Վլադիմիր Պուտինը ծնկի է իջել երեխաների հետ լուսանկարվելու համար
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ծնկի է իջել երեխաների հետ համատեղ լուսանկարվելու համար։ Հիվանդասենյակից տեսանյութ է հրապարակել «Դու լսում եք Մայակ» Telegram ալիքը։
Նոյեմբերի 8-ին ՌԴ նախագահը ժամանել է Դմիտրի Ռոգաչովի անվան Արյունաբանության, ուռուցքաբանության և իմունոլոգիայի ազգային բժշկական գիտահետազոտական ​​կենտրոն, հայտնում է Lenta.ru-ն։
Նա ծնկի է իջել բժշկական երկու մահճակալների արանքում, որտեղ նստած էին աղջիկները։ Տեսանյութում լսվում  է կնոջ ձայն, որը շնորհակալություն է հայտնում նրան լուսանկարի համար:
Կենտրոնն անվանակոչվել է հիվանդներից մեկի՝ Դիմա Ռոգաչովի անունով, ում Պուտինն այցելել էր 2005 թվականին։

Президент России Владимир Путин для фото с детьми встал на одно колено
Президент России Владимир Путин встал на одно колено для совместной фотографии с детьми. Видеозапись из больничной палаты опубликовал Telegram-канал «Вы слушали Маяк».
8 ноября российский президент приехал в Национальный медицинский исследовательский центр гематологии, онкологии и иммунологии имени Дмитрия Рогачева, сообщает Lenta.ru.
Он опустился на колено между двумя медицинскими кроватями, на которых сидели девочки. Женский голос за кадром поблагодарил его за снимок.
Центр был назван в честь одного из пациентов — мальчика Димы Рогачева, к которому Путин приехал в гости в 2005 году.