Թուրքիա թռչող ինքնաթիռը օդանավում բռնկված հրդեհի պատճառով վերադարձել է Մոսկվա
Аэрофлот-ի ինքնաթիռը վերադարձել է Շերեմետևո՝ օդանավում բռնկված հրդեհի պատճառով։ Boeing 737-800-ը պետք է իրականացներ SU2134 չվերթը Մոսկվայից Ստամբուլ այդ գիշեր: Թռիչքից մի քանի րոպե անց օդանավի հրամանատարը հայտնել է ինքնաթիռում հրդեհի մասին: Այս մասին գրում է Aviatorschina Telegram ալիքը։
«Քիչ անց նա պարզաբանեց, որ ծուխը մաքրվում է, և որոշեց գնալ սպասասրահ: Շերեմետևոյում «կապույտ» կոդով արտակարգ իրավիճակների փրկարարական թիմի համար ահազանգ է հայտարարվել։ 15 րոպե սպասասրահում գտնվելուց հետո հրամանատարը հայտարարեց մեկնման օդանավակայան վերադառնալու որոշման մասին: 20 րոպե անց ինքնաթիռը անվտանգ վայրէջք է կատարել։ Երեք ժամից մի փոքր ավելի անց Аэрофлот-ը պահեստային ինքնաթիռով ուղեւորներ է ուղարկել Ստամբուլ»,- գրում է աղբյուրը։

Летевший в Турцию самолет из-за пожара на борту вернулся в Москву
Самолет «Аэрофлота» вернулся в Шереметьево из-за пожара на борту. Boeing 737-800 этой ночью должен был выполнить рейс SU2134 из Москвы в Стамбул. Через пару минут после взлета командир воздушного судна доложил о пожаре на борту. Об этом пишет Telegram-канал Авиаторщина.
«Чуть позже он уточнил, что дым рассеивается, и принял решение следовать в зону ожидания.
В Шереметьево была объявлена тревога для аварийно-спасательной команды с кодом «синий». Спустя 15 минут в зоне ожидания командир сообщил о решении вернуться на аэродром вылета. Через 20 минут самолет совершил благополучную посадку. Чуть больше чем через три часа «Аэрофлот» отправил пассажиров в Стамбул на резервном воздушном судне», – пишет источник.