Թրամփը պահանջում է կոնգրեսական Ադամ Շիֆին պատասխանատվության ենթարկել խարդախության համար
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր վաղեմի քննադատ, դեմոկրատ կոնգրեսական Ադամ Շիֆին մեղադրել է հիփոթեքային խարդախության մեջ։
«Ես միշտ կասկածում էի, որ ճարպիկ Ադամ Շիֆը խարդախ է։ Եվ հիմա իմացա, որ Fannie Mae-ի ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի ստորաբաժանումը եզրակացրել է, որ Ադամ Շիֆը ներգրավված է եղել հիփոթեքային խարդախության մեջ։ Ադամ Շիֆն ասել է, որ իր հիմնական բնակության վայրը Մերիլենդն է՝ ավելի էժան հիփոթեք ստանալու և Ամերիկան թալանելու համար, մինչդեռ նա պետք է ապրեր Կալիֆոռնիայում, քանի որ նա Կալիֆոռնիայից կոնգրեսական է», - գրել է նա Truth Social-ում։
ԱՄՆ նախագահի բնորոշմամբ՝ Ադամ Շիֆի «խարդախությունը» սկսվել է «նրա Մերիլենդ նահանգի անշարժ գույքի վերաֆինանսավորմամբ 2009 թվականի փետրվարի 6-ին և շարունակվել է բազմաթիվ գործարքների միջոցով, մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 13-ին Մերիլենդ նահանգի անշարժ գույքը ճիշտ կերպով նշվել է որպես երկրորդ տուն»։
«Հիփոթեքային խարդախությունը շատ լուրջ խնդիր է, և խարդախ Ադամ Շիֆը (այժմ սենատոր) պետք է պատասխանատվության ենթարկվի», - հավելել է նա։

Трамп потребовал привлечь к ответственности конгрессмена Адама Шиффа за мошенничество
Президент США Дональд Трамп обвинил своего давнего жесткого критика, конгрессмена-демократа Адама Шиффа в мошенничестве с ипотекой.
«Я всегда подозревал, что изворотливый Адам Шифф мошенник. И теперь я узнаю, что отдел финансовых преступлений Fannie Mae пришел к выводу, что Адам Шифф постоянно занимался мошенничеством с ипотекой. Адам Шифф сказал, что его основное место жительства было в Мэриленде, чтобы получить более дешевую ипотеку и ограбить Америку, в то время как он должен был жить в Калифорнии, потому что является конгрессменом от Калифорнии», - написал он в соцсети Truth Social.
По словам президента США «мошенничество» Адама Шиффа началось с «рефинансирования его недвижимости в Мэриленде 6 февраля 2009 года и продолжалось с помощью многочисленных транзакций до тех пор, пока 13 октября 2020 года недвижимость в Мэриленде не была правильно обозначена как второй дом».
«Мошенничество с ипотекой - это очень серьезное дело, и ЖУЛИК Адам Шифф (ныне сенатор) должен быть привлечен к ответственности», - добавил он.