Թբիլիսիում «օտարերկրյա գործակալների» մասին օրենքի դեմ երթ կանցկացվի
Ապրիլի 9-ին Թբիլիսիում տեղի կունենա երթ, որի մասնակիցները հանդես կգան «օտարերկրյա գործակալների մասին» վիճահարույց օրենքի դեմ։
Ըստ Georgia Online-ի՝ երթը կմեկնարկի երեքշաբթի՝ 18.00-ին: Մասնակիցները կհավաքվեն Առաջին Հանրապետության հրապարակում և երթով կշարժվեն դեպի Վրաստանի խորհրդարան։
Երթը տեղի կունենա Վրաստանի Ազգային միասնության օրը: Մասնակիցները կարտահայտեն իրենց անհամաձայնությունը «օտարերկրյա գործակալների» մասին օրինագծի ընդունմանը: Օրինագիծն անվանում են նաև «ռուսական», քանի որ այն համապատասխանում է Ռուսաստանի օրենսդրությանը։
Երթի կազմակերպիչները կոչ են անում քաղաքացիներին մասնակցելու ակցիային՝ հանուն Վրաստանի եվրոպական ապագայի։

В Тбилиси пройдет марш против закона об «иноагентах»
9 апреля, в Тбилиси пройдет марш, участники которого выступят, среди прочего, против противоречивого закона об «иноагентах». Об этом сообщает портал «Грузия Online».
Марш начнется в 18.00 во вторник, его участники соберутся на площади Первой республики и пройдут в сторону парламента Грузии. Марш пройдет в День национального единства Грузии, а его участники выразят несогласие с запланированным принятием законопроекта об «иноагентах», который еще называют «российским», поскольку он следует законодательству России.