Ռուսական կողմը Ուկրաինայի հետ բանակցություններում չի զիջի ոչ մի կետ. Սլուցկի
Ռուսական կողմը Ուկրաինայի հետ բանակցություններում չի զիջի ոչ մի կետ։ Այս մասին   հայտարարել Է ՌԴ Պետդումայի միջազգային հարցերով կոմիտեի ղեկավար, ռուսական պատվիրակության անդամ Լեոնիդ Սլուցկին:
«Ռուսական պատվիրակությունը չի զիջի ոչ մի բանակցային կետ», — ասել է Սլուցկին «Սոլովյով Live» հեռուստաալիքի եթերում ՝ հավելելով, որ կնախընտրեր ավելի քիչ պատմել այդ բանակցությունների մասին՝ հաշվի առնելով, թե որքան բարդ են դրանք ընթանում:
Ռիա Նովոսիի փոխանցմամբ, Բելառուսի տարածքում ռուս-ուկրաինական բանակցությունների արդեն երեք փուլ է կայացել: Բանակցություններում քննարկվում են Ուկրաինայի իրադրության կարգավորման քաղաքական, հումանիտար եւ ռազմական ասպեկտները: Կողմերը հայտարարել են, որ բանակցությունները կշարունակվեն ։

Российская сторона на переговорах не уступит украинской ни одного пункта – Слуцкий
Российская сторона на переговорах не уступит украинской ни одного пункта. Заявил глава комитета Госдумы по международным делам, член российской делегации Леонид Слуцкий.
Об этом сообщает РИА Новости. «Российская делегация не уступит ни одного переговорного пункта», — сказал Слуцкий в эфире YouTube канала «Соловьев Live», добавив, что предпочел бы поменьше рассказывать об этих переговорах с учетом того, как непросто они проходят.
Агентство отмечает, что на территории Белоруссии прошли уже три раунда российско-украинских переговоров. На них обсуждаются политический, гуманитарный и военный аспекты урегулирования ситуации на Украине. Стороны заявляли, что переговоры будут продолжены.