Պուտինն ու Լուկաշենկոն Մինսկում նեղ ձևաչափով բանակցություններ են վարում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն բանակցություններ են վարում սահմանափակ ձևաչափով, հայտնում է RIA Novosti-ն։
Բանակցություններ են ընթանում Մինսկի Անկախության պալատում։ Այնուհետեւ պետությունների ղեկավարները բանակցություններ կվարեն ընդլայնված կազմով։
Պուտինը պաշտոնական այցով Բելառուս է ժամանել մայիսի 23-ի ուշ երեկոյան։ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Մինսկի օդանավակայանում, ՌԴ ղեկավարին դիմավորել է Լուկաշենկոն: Նրանք հանդիպեցին օդանավակայանում, իսկ հետո շարունակեցին շփվել ոչ պաշտոնական միջավայրում:

Путин и Лукашенко проводят переговоры в Минске в узком составе
Президент РФ Владимир Путин и президент Белоруссии Александр Лукашенко проводят переговоры в узком составе, передает  РИА Новости.
Переговоры проходят во Дворце Независимости в Минске. Затем лидеры государств проведут переговоры в расширенном составе.
Путин прилетел в Белоруссию с официальным визитом поздним вечером 23 мая. Самолет президента РФ приземлился в аэропорту Минска, российского лидера встречал Лукашенко. Они провели встречу в аэропорту, а затем продолжили общение в неформальной обстановке.