Պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության ընթացքում զոհված լրագրողների թիվը հասել է 46-ի
Պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության ընթացքում զոհված լրագրողների թիվը հասել է 46-ի։ Այս մասին տեղեկացրել է ISNA իրանական գործակալությունը՝ հղում կատարելով Գազայի հատվածում պաղեստինյան վարչակազմի հայտարարությանը։
«46 լրագրողներ եւ զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ՝ տղամարդիկ եւ կանայք,  սպանվել են հրթիռակոծումների կամ իսրայելական ավիահարվածների հետեւանքով, որոնք հասցվել են նրանց տներին եւ աշխատանքի ժամանակ»,- նշվել է հայտարարությունում։
Ավելի վաղ Լրագրողների պաշտպանության կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ հոկտեմբերի 7-ից մինչեւ նոյեմբերի 2-ը պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության գոտում զոհվել է «առնվազն 36 լրագրող»։

Число журналистов, погибших в ходе палестино-израильского конфликта, возросло до 46
Число погибших в ходе палестино-израильского конфликта журналистов достигло 46. Об этом сообщило иранское агентство ISNA со ссылкой на заявление палестинской администрации в секторе Газа.
«46 журналистов и представителей средств массовой информации, мужчин и женщин, были непосредственно убиты в результате ракетных обстрелов или израильских авиаударов по их домам и во время работы», - указано в сообщении.
Ранее Комитет защиты журналистов сообщал, что с 7 октября по 2 ноября 2023 года в зоне палестино-израильского конфликта погибли «по меньшей мере 36 журналистов».