Մոսկվայի օդանավակայաններում հետաձգվել է առնվազն 46 չվերթ, ևս 5-ը չեղարկվել է
Մոսկվայի «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո» և «Շերեմետևո» օդանավակայաններում հետաձգվել է առնվազն 46 չվերթ, ևս հինգը չեղարկվել է, ըստ «Յանդեքս. Չվացուցակների» ծառայության տվյալների։
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 6.39-ի տվյալներով՝ «Վնուկովո» օդանավակայանում 13 չվերթ է հետաձգվել, չորսը՝ չեղարկվել, «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում՝ 10 չվերթ, մեկը չեղարկվել է, «Շերեմետևո» օդանավակայանում՝ 23 չվերթ է հետաձգվել։
Մոսկվայում ձյան առատ տեղումներ և բուք են սպասվում։ Հիդրոօդերևութաբանության կենտրոնը ՌԴ մայրաքաղաքում եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարել։

В Москве на фоне снегопада отменили или задержали более 50 авиарейсов
По меньшей мере 46 авиарейсов задержаны и еще пять отменены в московских аэропортах "Внуково", "Домодедово" и "Шереметьево", следует из данных сервиса "Яндекс. Расписания".
По информации на 6.39 мск в аэропорту "Внуково" задержаны 13 рейсов и четыре отменены, "Домодедово" - задержаны 10 и один отменен, в аэропорту "Шереметьево" - 23 рейса задержаны.
Ранее ведущий специалист центра погоды "Фобос" Евгений Тишковец сообщил РИА Новости, что в Москве в воскресенье ожидаются сильные снегопады, метели и до минус шести градусов.
Заммэра по вопросам ЖКХ и благоустройства Петр Бирюков заявил, что более 135 тысяч человек и свыше 18 тысяч единиц различной специализированной техники работают над очисткой Москвы от снега.