ՌԴ առողջապահության նախարարությունը հրապարակել է ահաբեկչությունից տուժածների ցուցակը
Մերձմոսկվայի առողջապահության նախարարությունը հրապարակել է «Կրոկուս սիթի հոլում» ահաբեկչությունից տուժածների ցուցակը։
Նշված է 121 մարդու անուն, որոնցից հոսպիտալացվել են 107-ը։ Եվս 14 տուժածի ցուցաբերվում է ամբուլատոր օգնություն, տեղեկացրել է РИА Новости-ն։
Մարտի 22-ին ԶԼՄ-ները հայտնել են «Կրոկուս սիթի հոլում», որտեղ պետք է տեղի ունենար «Պիկնիկ» խմբի համերգը, կրակոցների մասին։ Առնվազն երեք մարդ կամուֆլյաժով կրակ է բացել։ Հայտնի է նաեւ, որ շենքում պայթյուն է տեղի ունեցել եւ հրդեհ է բռնկվել։ Նախնական տվյալներով՝ զոհվել էր ավելի քան 60 մարդ։ «112» Թելեգրամ-ալիքի տեղեկացմամբ՝ զոհերի թիվը հասել է 82-ի։ ՌԴ Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել «Ահաբեկչական ակտ» հոդվածով։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ն տեղեկացրել է 11 մարդու, ներառյալ չորս ահաբեկչի բռնվելու մասին, որոնք մասնակցել են »Կրոկուսի» վրա հարձակմանը։

Минздрав Подмосковья опубликовал список пострадавших при теракте в «Крокус Сити Холле»
Минздрав Подмосковья опубликовал на своем сайте список пострадавших при теракте в «Крокус Сити Холле».
В перечне указан 121 человек, из них госпитализированы 107. Еще 14 пострадавшим оказывают амбулаторную помощь, передает РИА Новости.
22 марта СМИ сообщили о стрельбе в «Крокус Сити Холле», где должен был состояться концерт группы «Пикник». Огонь открыли как минимум три человека в камуфляже. Также известно, что в здании произошел взрыв и начался пожар. По предварительным данным, по официальной информации, погибли более 60 человек. По информации Telegram-канала «112», число погибших достигло 82. Следственный комитет РФ возбудил уголовное дело по статье «Террористический акт». РИА Новости сообщило о задержании 11 человек, включая 4 террористов, участвовавших в нападении на «Крокус Сити Холл».