Լավրովը և Բայրամովը շեշտել են Հայաստանի, ՌԴ-ի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների իրագործման կարևորությունը
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը Թուրքիայում կայացած հանդիպման ընթացքում շեշտել են Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների իրագործման կարևորությունը։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
«Հաստատվել է 2020-2022 թվականներին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ համաձայնագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը։ Ընդգծվել է տարբեր բազմակողմ ձևաչափերում, ներառյալ՝ «Կասպյան հնգյակի» և «3+3» խորհրդատվական տարածաշրջանային հարթակի շրջանակներում համատեղ աշխատանքը շարունակելու հանձնառությունը», - գրված է հայտարարությունում։

Главы МИД РФ и Азербайджана подтвердили необходимость реализации трехсторонних договоренностей  с Арменией
Главы МИД РФ и Азербайджана подтвердили необходимость реализации трехсторонних договоренностей с Арменией
1 марта «на полях» Анталийского дипломатического форума в Турции состоялась встреча Министра иностранных дел России Сергея Лаврова и Министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
Как сообщает МИД РФ, главы внешнеполитических ведомств обсудили состояние и перспективы дальнейшего развития двусторонних отношений в русле положений Декларации о союзническом взаимодействии между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой от 22 февраля 2022 г.
Подтверждена необходимость реализации комплекса трехсторонних договоренностей  лидеров России, Азербайджана и Армении 2020-2022 гг. Акцентирована приверженность продолжению совместной работы в рамках различных многосторонних форматов, включая «Каспийскую пятерку» и  Консультативную региональную платформу «3+3».