ԿԺԴՀ-ից Ռուսաստան զենք մատակարարելու որևէ ապացույց չկա. Կրեմլ
ԿԺԴՀ-ից Ռուսաստանի Դաշնություն զենք մատակարարելու որևէ ապացույց չկա, ոչ ոք չի կարող միջամտել երկու երկրների հարաբերություններին, երեքշաբթի լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՌԻԱ նովոստին»:
«Դա երկար ժամանակ է շարունակվում, դա ոչ միայն բրիտանական հետախուզությունն է, այլ նաև ամերիկյան հետախուզությունը, նրանք անընդհատ հայտնում են այդ մասին՝ առանց որևէ ապացույց ներկայացնելու», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպես կարող է մեկնաբանել բրիտանական հետախուզության զեկույցները՝ ԿԺԴՀ-ից զենքի և զինամթերքի ենթադրյալ մատակարարումների մասին։
Նա ընդգծել է, որ Հյուսիսային Կորեան Ռուսաստանի ամենամոտ հարեւանն է։ «Մենք կշարունակենք կառուցել փոխշահավետ հարաբերություններ մեր ամենամոտ հարեւանի հետ, որոնք հիմնված են փոխադարձ հարգանքի վրա, և մենք զարգացնելու ենք այդ հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում: Դա մեր ինքնիշխան իրավունքն է, և մենք չենք կարծում, որ որևէ մեկն իրավունք ունի միջամտելու դրան», - ավելացրեց նա:

Кремль: Никаких доказательств поставок вооружений из КНДР в РФ нет
Никаких доказательств поставок вооружений из КНДР в РФ нет, в отношения двух стран никто не может вмешиваться, заявил во вторник журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«Это давно, это не только британская разведка, это и американская разведка, они все время это сообщают, никаких не предоставляя доказательств», - сказал Песков в ответ на просьбу, как он может прокомментировать сообщения британской разведки о якобы поставках вооружения и боеприпасов из КНДР в РФ.
Он подчеркнул, что Северная Корея - это ближайший сосед России. «Мы будем продолжать выстраивать с нашим ближайшим соседом взаимовыгодные отношения, которые основываются на взаимном уважении, и будем развивать эти отношения во всех областях, это наше суверенное право, и мы не думаем, что кто-то имеет право в это вмешиваться», - добавил он.