Կարագանդայի հանքում վթարի զոհերի թիվը հասել է 33-ի
Կարագանդայում «Արսելորմիտալ Տեմիրտաու» ընկերությանը պատկանող  Կոստենկոյի անվան հանքում զոհվածների թիվը հասել է 33-ի։ Այս մասին  տեղեկացրել է «Կազինֆորմ» գործակալությունը՝ հղում կատարելով «Ռազմականացված վթարային, փրկարարական ծառայությունների հանրապետական կենտրոնական շտաբի» Կարագանդայի մասնաճյուղի առաջին փոխտնօրեն Գենադի Սիլինսկուն։
«Հայտնաբերվել են 33 մարդկանց [մարմինները], 13 մարդիկ դեռ չեն գտնվել, 6 հոգու դուրս են բերել։ Հրդեհի օջախը տեղայնացվել է»,- ասել է Սիլինսկին, որի խոսքերը մեջբերել է գործակալությունը։

Число жертв аварии на шахте в Караганде возросло до 33
Число погибших в результате аварии на шахте имени Костенко, принадлежащей компании «Арселормиттал Темиртау» в Караганде, увеличилось до 33. Об этом сообщило агентство Казинформ со ссылкой на первого заместителя директора карагандинского филиала ТОО «Республиканский центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб» Геннадия Силинского.
«Были обнаружены [тела] 33 человек, 13 еще не найдены, 6 человек вывели. Очаг пожара локализовали», - рассказал Силинский, слова которого приводит агентство.