Ջեյհուն Բայրամովը մեկնել է Թուրքիա
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն աշխատանքային այցով մեկնել է Թուրքիա։ Այս մասին տեղեկացրել են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում։
Այցի շրջանակում նախատեսված է Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը թուրք գործընկերոջ՝ Հաքան Ֆիդանի հետ Անկարայում։
Նախօրեին թուրքական ԶԼՄ-ները տեղեկացրել էին, որ Բայրամովը Թուրքիա մեկօրյա այցի ընթացքում Հաքան Ֆիդանի հետ քննարկելու է խաղաղության գործընթացը Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ։ Նախարարները նաեւ քննարկելու են երկկողմ հաչաբերությունները եւ տարածաշրջանային հարցերը, ինչպես նաեւ Անկարայի եւ Երեւանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորումը։

Джейхун Байрамов отправился в Турцию
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов отправился с рабочим визитом в Турцию. Об этом сообщили в МИД Азербайджана.
В рамках визита запланирована встреча Джейхуна Байрамова с турецким коллегой Хаканом Фиданом в Анкаре.
Накануне турецкие СМИ сообщили, что Байрамов в ходе однодневного визита в Турцию обсудит с Хаканом Фиданом мирный процесс между Баку и Ереваном. Министры также обсудят двусторонние отношения и региональные вопросы, а также нормализацию отношений между Анкарой и Ереваном.