Իսրայելը պետք է դուրս գա խելահեղության վիճակից եւ կանգնեցնի Գազայի գրոհը. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Իսրայելին կոչ է արել անհապաղ դուրս գալ «խելահեղության վիճակից» եւ դադարեցնել Գազայի գրոհը։
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը Թելեգրամ-ալիքում հայտարարել է, որ գիշերը հարվածներ է հասցրել 150 օբյեկտների Գազայի հատվածի հյուսիսում։
«Գազայի չդադարող ռմբակոծումները նորից ուղղվել են կանանց, երեխաների եւ անմեղ մարդկանց դեմ՝ խորացնելով հումանիտար ճգնաժամը։ Իսրայելը պետք է անհապաղ դուրս գա խելահեղության այդ վիճակից եւ դադարեցնի գրոհները։ Ես իմ բոլոր եղբայրներին եւ քույրերին այսօր հրավիրում եմ Ստամբուլի Աթաթյուրքի անվան օդանավակայան մեծ պաղեստինյան հանրահավաքի, որտեղ մենք բարձրաձայն կհայտարարենք, որ մենք Պաղեստինի ժողովրդի հետ ենք եւ դեմ ենք իսրայելական ճնշմանը»,- գրել է Էրդողանը Х սոցցանցում։

Эрдоган: Израилю стоит выйти из состояния безумия и остановить атаки на Газу
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган призвал Израиль немедленно выйти из «состояния безумия» и прекратить атаки на Газу.
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) заявила в Telegram-канале, что за ночь нанесла удары по 150 целям на севере сектора Газа.
«Непрекращающиеся израильские бомбардировки Газы, которые усилились прошлой ночью, вновь нацелились на женщин, детей и ни в чем не повинных мирных жителей, углубляя гуманитарный кризис. Израиль должен немедленно выйти из этого состояния безумия и прекратить свои атаки. Я приглашаю всех моих братьев и сестер сегодня в стамбульский аэропорт имени Ататюрка на большой палестинский митинг, где мы усилим наши призывы и громко заявим, что мы вместе с палестинским народом выступаем против израильского гнета», - написал Эрдоган в соцсети Х.