Իսրայելը կպայքարի մինչեւ վերջնական հաղթանակ․ Նեթանյահու
Իսրայելը Գազայի հատվածում կշարունակի պայքարը մինչեւ լիակատար հաղթանակ։ Այսպիսի հայտարարությամբ է հանդես եկել վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հունվարի 22-ին պաղեստինյան անկլավում տեղի ունեցած մարտերում ավելի քան 20 զինծառայողի զոհվելուց հետո։
«Երեկ մենք ապրեցինք ամենածանր օրերից մեկը պատերազմի սկզբից ի վեր։ Հանուն մեր հերոսների, հանուն մեր կյանքի մենք չենք դադարի պայքարել՝ մինչեւ վերջնական հաղթանակ»,- նշվել է պետության ղեկավարի աշխատակազմի տարածած հայտարարությունում։
Նեթանյահուն նշել է, որ Իսրայելի Պաշտպանության բանակը (ՑԱԽԱԼ) սկսել է մարտական բախումների հետաքննությունը։ «Մենք պետք է անհրաժեշտ դասեր քաղենք եւ անենք ամեն բան, որպեսզի պահպանենք մեր մարտիկների կյանքը»,- ավելացրել է նա։
Հունվարի 23-ին ՑԱԽԱԼ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դանիել Հագարին տեղեկացրել է, որ 21 զինծառայող զոհվել է հունվարի 22-ի մարտերի ժամանակ Գազայի հատվածի կենտրոնական մասում։

Нетаньяху заявил, что Израиль будет сражаться до полной победы
Израиль продолжит сражаться до полной победы в секторе Газа. С таким заявлением выступил премьер-министр Биньямин Нетаньяху после гибели более 20 военнослужащих в боях в палестинском анклаве 22 января.
«Вчера мы пережили один из самых тяжелых дней с начала войны. Во имя наших героев, во имя нашей жизни мы не прекратим сражаться до полной победы», - говорится в заявлении, распространенном канцелярией главы правительства.
Нетаньяху отметил, что Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) начала расследование боестолкновения. «Мы должны извлечь необходимые уроки и сделать все, чтобы сохранить жизнь наших бойцов», - добавил он.
23 января утром официальный представитель ЦАХАЛ Даниэль Хагари сообщил, что 21 военнослужащий погиб в ходе боев 22 января в центральной части сектора Газа.