Իրանը հայտարարել է իր օդային տարածքի լիակատար բացման և թռիչքների վերսկսման մասին
Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպությունը հայտարարել է, որ երկրի բոլոր օդանավակայանները վերսկսել են իրենց բնականոն աշխատանքը, իսկ երկրի օդային տարածքը շուրջօրյա ռեժիմով բաց է միջազգային թռիչքների համար, հայտնում է Mehr-ը։
Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հայտարարել է, որ քաղաքացիական ավիացիայի կոորդինացիոն կոմիտեի որոշման և գործող պայմաններում թռիչքների անվտանգության մանրակրկիտ գնահատման հիման վրա, երկրի բոլոր օդանավակայաններն աշխատում են բնականոն ռեժիմով և պատրաստ են մատուցել թռիչքային ծառայություններ։
Ըստ ընդունված որոշումների՝ Մեհրաբադի միջազգային օդանավակայանը ուղևորներին կսպասարկի ամեն օր տեղական ժամանակով ժամը 16:00-ից մինչև 19:00։

Иран сообщил о полном открытии своего воздушного пространства и возобновлении полетов
Организация гражданской авиации Ирана объявила, что все аэропорты по всей стране возобновили нормальную работу, а воздушное пространство страны вновь открыто для международных полетов круглосуточно, сообщает Mehr
Отдел по связям с общественностью Организации гражданской авиации Ирана заявил, что в соответствии с решением Координационного комитета гражданской авиации и тщательной оценкой безопасности полетов в текущих условиях все аэропорты страны работают в обычном режиме и готовы предоставлять услуги по полетам населению.
Согласно принятым решениям, международный аэропорт Мехрабад будет обслуживать пассажиров ежедневно с 16:00 до 19:00 по местному времени.