Իրանի նախագահը դատապարտել է որոշ երկրների լռությունը «Իսրայելի հանցագործությունների» հարցում
Նրանք, ովքեր լռություն են պահպանում Իսրայելի հանցագործությունների հարցում, պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն եւ կանգնեն պատմության դատարանի առջեւ։ Այս մասին հայտարարել է ԻԻՀ նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին կառավարության նիստում։
Ռայիսին «դատապարտել է որոշ երկրների եւ միջազգային կազմակերպությունների լռությունը Իսրայելի հանցագործությունների հարցում, տեղեկացրել է Press TV-ն։
Նա հաստատել է Պաղեստինի ժողովրդի աջակցությանն ուղղված իսլամական հանրապետության հստակ քաղաքականությունը։
Իրանի նախագահը նախազգուշացրել է, որ իսրայելական ռնբակոծումները Գազայի հատվածում կհանգեցնեն կործանարար հետեւանքների։

Президент ИРИ осудил молчание некоторых стран перед лицом «преступлений Израиля»
Те, кто хранит молчание перед лицом преступлений Израиля, должны быть привлечены к ответственности за свои действия и предстать перед судом истории. Об этом заявил президент ИРИ Эбрагим Раиси на заседании кабмина.
Раиси «решительно осудил молчание некоторых стран и международных организаций перед лицом беспрецедентных и отвратительных преступлений Израиля против угнетенного и беззащитного народа Палестины», передает Press TV.
Он подтвердил непоколебимую и четкую политику Исламской Республики по поддержке народа Палестины.
Президент Ирана предупредил, что израильские бомбардировки жилых районов в Газе и отсутствием доступа к основным товарам, приведет к пагубным последствиям.