ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հյուրընկալում է գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է Երևանում հյուրընկալել ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային։
ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 16-17-ին նախատեսվող այցի ընթացքում գեներալ-մայոր Լասիկան ծաղկեպսակ կնդի Անհայտ զինվորի գերեզմանին և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը։ Գեներալ-մայոր Լասիկան կմասնակցի խաղաղապահ ուժերի  «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի և գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

16-17 ноября в Ереване будет находиться директор по стратегии, планам и политике Европейского командования США, генерал-майор Даниэль Ласика
Согласно сообщению посольства США в Армении, 16-17 ноября в Ереване будет находиться директор по стратегии, планам и политике Европейского командования США, генерал-майор Даниэль Ласика.
В ходе визита генерал Ласика встретится с министром обороны Суреном Папикяном, начальником Генштаба генералом Эдвардом Асряном и секретарем Совбеза Арменом Григоряном, чтобы обсудить американо-армянские отношения в области безопасности и вопросы региональной безопасности.