Համբուրգում Հելոուինի ժամանակ անկարգություններ են տեղի ունեցել
Համբուրգում երեքշաբթի՝ հոկտեմբերի 31-ին, Հելոուինի տոնակատարությունների ժամանակ մի քանի հարյուր հոգուց բաղկացած ամբոխը անկարգություններ է կազմակերպել, ինչի հետևանքով ոստիկանությունը ջրցան մեքենաներ է կիրառել, հաղորդում է dpa-ն։
Սկզբում քաղաքի հարավային թաղամասում հավաքվել էր մոտ 200 մարդ, հիմնականում երիտասարդներ, ապա նրանց թիվը հասել է 300-350-ի։ Հավաքվածները հրաժարվել են ցրվել՝ չնայած ոստիկանության բազմիցս պահանջներին, հայտնում է DW-ն։
Ոստիկանության տվյալներով՝ ճայթրուկներ են նետվել իրավապահների վրա, իսկ ոստիկանները փորձել են հետ մղել ամբոխին և կիրառել ջրցան մեքենաներ: Բացի այդ, ձերբակալություններ են կատարվել, գրում է dpa-ն։ Տուժածների մասին տեղեկություններ չկան։ Քաղաքի մեկ այլ հատվածում մոտ 50 երիտասարդներ ճայթռուկներ են արձակել, վնասել խանութների ցուցափեղկերն ու այրել աղբի տարաները։

В Гамбурге во время Хэллоуина произошли беспорядки
В Гамбурге толпа из нескольких сотен человек устроила беспорядки во время празднования Хэллоуина во вторник, 31 октября, из-за чего полиция применила водометы, сообщает агентство dpa.
Изначально в южном районе города собралось около 200 человек - в основном молодых людей, затем их число выросло до 300-350. Собравшиеся отказывались расходиться несмотря на неоднократные просьбы полиции, передает DW.
Как утверждают в полиции, в сотрудников правоохранительных органов бросали петарды, полицейские пытались оттеснить толпу и применила водометы. Кроме того, были проведены задержания, пишет dpa. О пострадавших не сообщается. В другом районе города около 50 молодых людей взрывали петарды, повредили витрины магазинов и подожгли мусорные контейнеры.