Աբդոլլահիանը հայտարարել է, որ իրանցի ռազմական խորհրդականների հակաահաբեկչական գործունեությունը կշարունակվի կրկնապատիկ ուժով
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հայտարարել է, որ իրանցի ռազմական խորհրդականների հակաահաբեկչական գործունեությունը կշարունակվի կրկնապատիկ ուժով։
«Իրանի ռազմական խորհրդականների գործունեությունը ահաբեկչության դեմ պայքարի և տարածաշրջանի անվտանգության ապահովման գործում կակտիվանա»,- գրել է Ամիր Աբդոլլահիանը X-ի իր միկրոբլոգում՝ մեկնաբանելով Սիրիային իսրայելական հարվածի հետևանքով իրանցի հինգ ռազմական խորհրդականների զոհվելու փաստը։
Իրանի արտգործնախարարը նշել է, որ Իսրայելը «ահաբեկչական շարժումների գլխավոր աջակիցն է և տարածաշրջանային անվտանգության գլխավոր թշնամին» և ցավակցություն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հունվարի 20-ին, Դամասկոսում բնակելի շենքին իսրայելական հարվածի հետևանքով սպանվել է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի 4 ռազմական խորհրդական։ Ավելի ուշ Թեհրանը հայտարարել է նաև հինգերորդ ռազմական խորհրդականի մահվան մասին՝ հարվածի հետևանքով ստացած ծանր վնասվածքների պատճառով։

Глава МИД Ирана: Иранские военные советники продолжат свою антитеррористическую деятельность с удвоенной силой
Министр иностранных дел Ирана Хоссейн Амир Абдоллахиан заявил, что антитеррористическая деятельность иранских военных советников будет продолжаться с удвоенной силой.
«Деятельность военных советников Ирана в борьбе с терроризмом и обеспечении безопасности региона будет усиливаться», - написал Амир Абдоллахиан в своем микроблоге в Х, комментируя гибель пяти военных советников ИРИ в результате израильского удара по Сирии.
Глава МИД Ирана отметил, что Израиль является «главным пособником террористических движений и главным врагом региональной безопасности» и выразил соболезнования семьям погибших.
Напомним, что вчера, 20 января, в результате израильского удара по жилому зданию в Дамаске погибли 4 военных советника КСИР Ирана. Позже Тегеран сообщил также о кончине пятого военного советника вследствие полученных в результате удара тяжелых ранений.