Էրդողանի աշխատակազմը ասել է, թե տեղյակ չէ «զանգեզուրյան միջանցքը» կառավարելու ԱՄՆ մտադրությունից
Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի աշխատակազմը հայտարարել է, որ տեղյակ չէ ԱՄՆ-ի կողմից Հայաստանով անցնող միջանցքը կառավարելու մտադրության մասին։ Այս մասին հայտնել են ՌԻԱ Նովոստիին։
Ավելի վաղ Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպան, ԱՄՆ նախագահի Սիրիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Թոմաս Բարաքը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ն պատրաստ է կառավարել Իրանի սահմանի մոտ գտնվող տրանսպորտային միջանցքը՝ փորձելով առաջ մղել Բաքվի և Երևանի միջև բանակցությունները։
«Մենք տեղյակ չենք դրա մասին, ուստի չենք կարող որևէ բան մեկնաբանել»,-ՌԻԱ Նովոստիին ասել են Էրդողանի աշխատակազմից։

В администрации Эрдогана отреагировали на заявление США о коридоре через Армению
В администрации президента Турции Реджепа Эрдогана заявили, что не в курсе сообщений о намерении США управлять коридором через Армению.
Ранее посол США в Турции, спецпредставитель президента США по Сирии Томас Баррак заявил, что США готовы управлять транспортным коридором у границы Ирана в попытке продвинуть переговоры Баку и Еревана.
«Мы не в курсе этого, поэтому ничего не можем комментировать», - заявили РИА Новости в администрации Эрдогана.
Ранее пресс-секретарь армянского премьера Назели Багдасарян заявила, что Армения не обсуждает возможность передачи третьей стороне контроля над своей территорией, связывающей Азербайджан с его нахичеванской автономией.