ԵԱՀԿ գործող նախագահը տարածաշրջանային այցի շրջանակում կայցելի Հայաստան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին տարածաշրջանային այցի շրջանակում կայցելի Հայաստան։ Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ գործող նախագահի մամուլի ծառայությունը։
«Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան՝ հանդիպումներ ունենալու պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի հետ», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ հաղորդագրության՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակը կլինի ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, անվտանգության առկա մարտահրավերների լուծումը և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը:

Действующий председатель ОБСЕ в ближайшие дни посетит Армению, Грузию и Азербайджан
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Северной Македонии Буяр Османи 10-13 апреля посетит Армению, Грузию и Азербайджан. Он проведет встречи с правительственными и с другими заинтересованными лицами.
Буяр Османи также проведет встречи с парламентариями и представителями гражданского общества.
Согласно сообщению, основной целью визита действующего председателя ОБСЕ является укрепление сотрудничества между ОБСЕ, Арменией, Грузией и Азербайджаном, содействие решению существующих вызовов безопасности и установлению миру и стабильности в регионе Южного Кавказа посредством диалога.