Բայրամովը և Խովաևը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի հեռանկարները
2024 թվականի փետրվարի 14-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով ՌԴ ԱԳ նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին, հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի ներկա իրավիճակը և հեռանկարները, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը և վերջին իրադարձությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հարցեր:
Բայրամովը Ադրբեջանի զինված ուժերի սադրանքը վերագրել է Հայաստանին և հայտարարել, որ դրանք «ուղղված են խաթարելու վերջին ամիսներին ձևավորված կայունությունը և Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը»։
Հանդիպման ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Байрамов принял Ховаева
14 февраля 2024 года исполняющий обязанности министра иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял спецпредставителя министра иностранных дел России по нормализации азербайджано-армянских отношений Игоря Ховаева.
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на МИД АР, на встрече обсуждались текущая ситуация и перспективы мирного процесса между Азербайджаном и Арменией, существующая ситуация в регионе и последние события, а также региональные вопросы.
Байрамов провокацию азербайджанских ВС приписал Армении и заявил, что они «направлены на подрыв сложившейся в последние месяцы стабильности и процесса нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией». В ходе встречи состоялся обмен мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.