Բարեկամ Իրանի հետ երկկողմ հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար. ԱԺ նախագահ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից:
Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ բարեկամ Իրանի հետ փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա կառուցված երկկողմ հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար: Իրանի ԱԳ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ նշելով, որ շատ տպավորված է Հայաստան կատարած իր այցով:
Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող երկկողմ հետաքրքրության մի շարք հարցեր:

Глава МИД Ирана посетил парламент Армении
Председатель НС РА Ален Симонян встретился с министром иностранных дел Исламской Республики Иран (ИРИ) Сейедом Аббасом Аракчи, находящимся в Армении с официальным визитом.
Ален Симонян отметил, что двусторонние отношения с дружественным Ираном, построенные на взаимном уважении и доверии, имеют большое значение для Армении. Глава МИД Ирана в свою очередь поблагодарил спикера НС РА за теплый прием, отметив, что он весьма впечатлен визитом в Армению.
Собеседники обсудили ряд вопросов межпарламентского сотрудничества, а также региональных развитий, представляющих обоюдный интерес.