«Բանակ -2021»-ին ավելի քան 2 միլիարդ դոլարի պայմանագրեր են կնքվել․ Շուգաև
«Բանակ -2021» միջազգային ռազմատեխնիկական ֆորումում Ռուսաստանը պայմանագրեր է կնքել մի շարք երկրների հետ, որոնք հանդիսանում են Ռուսաստանի Դաշնության ավանդական գործընկերները: Այս մասին օգոստոսի 25-ին հայտարարել է Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևը:
«Ստորագրողների թվում են մեր ավանդական գործընկերները՝ Ղազախստանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Ուզբեկստանը և, իհարկե, Հնդկաստանը, Չինաստանը, Մյանման», - ասել է Շուգաևը՝  «Звезда» հեռուստաալիքի եթերում
«Известия»-ի փոխանցմամբ՝ պայմանագրերի ընդհանուր գումարը կգերազանցի 2 մլրդ եվրոն: «Դա դեռ տեղի չի ունեցել, սա բեկում է», - ընդգծեց Շուգաևը:

На "Армии" согласовали контрактов на сумму более $2 млрд: Дмитрий Шугаев
Россия подписала на Международном военно-техническом форуме "Армия-2021" контракты с Китаем, Индией, Узбекистаном и рядом других стран. Об этом в ходе "Армии-2021" сообщил директор Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству (ФСВТС) Дмитрий Шугаев.
"Финал такой: на "Армии" согласовали контрактов на сумму более $2 млрд, в том числе контракты с Китаем по морской тематике, с Индией - по сухопутной тематике, а также с Арменией, Узбекистаном, Мьянмой, Белоруссией", - сообщил Шугаев.
Ранее в "Рособоронэкспорте" сообщили, что на "Армии-2021" было подписано экспортных контрактов на 2 млрд.