Արեւելյան Երուսաղեմում Իսրայելցի ոստիկանները ծեծել են թուրք լրագրողներին
Իսրայելի անվտանգության ուժերը դաժանաբար ծեծել են «Անադոլու» գործակալության՝ Արեւելյան Երուսաղեմում աշխատող ֆոտոթղթակից Մուսթաֆա Հարուֆին, տեղեկացրել է «Անադոլուն»։
Նշվել է, որ թղթակիցը ենթարկվել է հարձակման իր մասնագիտական պարտականությունները կատարելու ժամանակ։
Լրագրողը տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Միջադեպը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ թուրք լրագրողը նկարահանում էր պաղեստինցիների մի խմբի, որոնք հավաքվել էին աղոթքի Վադ ալ-Ջավզ շրջանում, «Ալ-Աքսա» մզկիթի մոտ։
Իսրայելական ոստիկանությունը պատնեշներ է դրել այս շրջանում։ Ոստիկանները սկզբում ատրճանակն ուղղել են Հարուֆի վրա, իսկ հետո գետին տապալել նրան եւ սկսել խփել ոտքերով։
Թղթակիցը ծանր վնասվածքներ է ստացել դեմքին։ Նրան տեղափոխել են Մակասիդ հիվանդանոց (Արեւելյան Երուսաղեմ)։

Израильские полицейские избили в Восточном Иерусалиме журналистов турецкого СМИ
Израильские силы безопасности жестоко избили работающего в Восточном Иерусалиме фотокорреспондента агентства «Анадолу» Мустафу Харуфа, передает Анадолу.
Отмечается, что репортер подвергся нападению во время выполнения своих профессиональных обязанностей.
Журналист был госпитализирован.
Инцидент произошел, когда турецкий журналист снимал группу палестинцев, собравшихся совершить молитву в районе Вади аль-Джавз возле мечети «Аль-Акса».
Израильская полиция установила заграждения в этом районе. Полицейские сначала направили пистолет на Харуфа, а затем повалили его на землю и начали бить ногами.
Репортер получил тяжелые травмы в области лица. Его госпитализировали в больницу Макасид в Восточном Иерусалиме.