ԱՄՆ պետքարտուղարը Թուրքիայում և Հունաստանում բանակցություններից հետո այցելել է Հորդանան
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Թուրքիայի և Հունաստանի ղեկավարների հետ բանակցություններից հետո կիրակի օրը այցելել է Հորդանան՝ մերձավորարևելյան շրջագայության շրջանակներում, որի նպատակն է կանխել Իսրայելի և ՀԱՄԱՍ-ի միջև պատերազմի տարածումը, հայտնում է AFP-ն։
Բլինքենն Ամման է ժամանել շաբաթ երեկոյան՝ Հորդանանի թագավոր Աբդալլահ II-ի հետ սպասվող հանդիպումներից առաջ:
Բլինքենը նաև նախատեսում է այցելել Հորդանանի մայրաքաղաքում գտնվող Պարենի համաշխարհային ծրագրի օբյեկտ, հաղորդում են լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով ամերիկյան բարձրաստիճան աղբյուրին:

Госсекретарь США после переговоров в Турции и Греции посетил с визитом Иорданию
Госсекретарь США Энтони Блинкен после переговоров с руководством Турции и Греции посетил с визитом  Иорданию в воскресенье в рамках турне по Ближнему Востоку, направленного на недопущение распространения войны между Израилем и ХАМАСом, передает AFP.
Блинкен прибыл в Амман в субботу вечером в преддверии ожидаемых встреч с королем Иордании Абдаллой II.
Блинкен также планирует посетить объект Всемирной продовольственной программы в столице Иордании, сообщает СМИ со ссылкой на высокопоставленный источник в США.