ԱՄՆ-ից զրահատեխնիկայի առաջին խմբաքանակը ժամանել է Իսրայել
Իսրայելի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ ամերիկյան ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Բեն Գուրիոն օդանավակայանում՝ իսրայելական զինվորականների համար զրահատեխնիկայի բեռով, որը պետք է փոխարինի հոկտեմբերի 7-ին սկսված մարտերի ժամանակ վնասված մեքենաներին, գրում է Times of Israel-ը։
Նախարարության պաշտոնյաների խոսքով, առաքումը 400 միլիոն շեքել արժողությամբ ավելի մեծ գնման մաս է կազմում՝ Իսրայելի պաշտպանության ուժերի (IDF) մեքենաների պարկը համալրելու համար:
Հաղորդագրության համաձայն՝ հետագա մատակարարումները կներառեն նաև շտապօգնության զրահապատ մեքենաներ, բեռնատարներ և ինժեներական սարքավորումներ:

В Израиль прибыла первая партия бронетехники из США
Министерство обороны Израиля сообщило, что в аэропорту Бен-Гурион приземлился американский самолет с грузом бронетехники для израильских военных, которая должна заменить машины, поврежденные в ходе боевых действий, начавшихся 7 октября, передает Times of Israel.
По словам представителей министерства, эта поставка является частью более крупной закупки на сумму 400 млн. шекелей для пополнения парка машин Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ).
Согласно сообщению, в последующие поставки также войдут бронированные машины скорой помощи, грузовики и машиностроительное оборудование.