Ակնհայտ է, որ նրան սպանել է Պուտինը. Զելենսկին՝ Նավալնիի մահվան մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մեկնաբանել է մեկուսարանում ռուս ընդդիմադիր Ալեքսեյ Նավալնիի մահվան լուրը, հայտնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը։
Ինչպես նշել է Ուկրաինայի առաջնորդը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, Նավալնին սպանվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի անձնական հրահանգով։
«Հենց նոր հայտնի դարձավ, որ Ալեքսեյ Նավալնին մահացել է ռուսական բանտում։ Ըստ երևույթին, նրան սպանել է Պուտինը, ինչպես հազարավոր մարդիկ, որոնք խոշտանգվել են այդ մեկ արարածի պատճառով: Պուտինին չի հետաքրքրում, թե ով է մահանում, քանի դեռ նա պահպանում է իր դիրքերը»,- ասել է Զելենսկին։
Նախագահը հավելել է, որ Պուտինը պետք է կորցնի ու կորցնի ամեն ինչ, որպեսզի չշարունակի իր հանցագործությունները։

Зеленский о смерти Навального: Очевидно, его убил Путин
Президент Украины Владимир Зеленский прокомментировал новость о смерти российского оппозиционера Алексея Навального в колонии, передает УНИАН.
Как отметил украинский лидер во время совместной пресс-конференции с канцлером Германии Олафом Шольцем, Навального убили по личному приказу  президента РФ Владимира Путина.
«Только что стало известно, что в российской тюрьме погиб Алексей Навальный. Очевидно, он убит Путиным, как и тысячи других замученных из-за одного этого существа. Путину все равно кто погибнет, лишь бы только он сохранил свои позиции», - сказал Зеленский.
Президент добавил, что Путин должен все потерять и проиграть, чтобы не продолжать свои преступления.