Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարարը պաշտոնական այցով Իրան է ժամանել
Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարար, առանձին համակցված բանակի հրամանատար Քերեմ Մուստաֆաևը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն։
Ինչպես հաղորդում է АПА-ն՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին, այցի ընթացքում հանդիպումներ են տեղի ունեցել Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ գեներալ-մայոր Ազիզ Նասիրզադեի և այլ անձանց հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի և Իրանի միջև ռազմական համագործակցության զարգացման ներկա իրավիճակը և հեռանկարները, մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ, մեջբերում են լրատվամիջոցները։

Замминистра обороны Азербайджана совершил официальный визит в Иран
Заместитель министра обороны Азербайджана, командующий Отдельной общевойсковой армией Керем Мустафаев совершил официальный визит в Исламскую Республику Иран.
Как сообщает АПА со ссылкой на МО Азербайджана, в рамках визита состоялись встречи с первым заместителем начальника Генерального штаба Вооружённых Сил Ирана генерал-майором Азизом Насирзаде и другими лицами.
В ходе встреч были обсуждены текущая ситуация и перспективы развития военного сотрудничества между Азербайджаном и Ираном, состоялся обмен мнениями по вопросам региональной безопасности, цитирует СМИ.