Հայաստանում մարտ ամսին աշխատատեղերի քանակն ավելացել է շուրջ 2500-ով. ՊԵԿ
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հարկ վճարողների կողմից հարկային մարմին ներկայացված եկամտային հարկի և սոցիալական վճարի ամսական հաշվարկներում արտացոլված տվյալների հիման վրա ամփոփվել են 2021 թվականի մարտ ամսվա ցուցանիշները:
Մասնավորապես, 2021թ. մարտ ամսվա տվյալներով` եկամուտ (հարկման բազա) ապահոված աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է շուրջ 622.5 հազար, ինչը 2020թ. մարտի համեմատ ավելի է շուրջ 2.5 հազարով, 2019թ. մարտի համեմատությամբ` 38.5 հազարով, իսկ 2018թ. մարտի համեմատությամբ` 85.5 հազարով:
Միաժամանակ, 2021 թվականի մարտին` նախորդ տարիների նույն ամիսների համեմատությամբ, աճել են նաև եկամուտները (հարկման բազան), եկամտային հարկը, ինչպես նաև մեկ աշխատատեղին բաժին ընկնող եկամուտը (հարկման բազան): Մասնավորապես` այս տարվա մարտին եկամուտը կազմել է 131.5 մլրդ դրամ, ինչը 2020թ. մարտի համեմատ ավելի է 7.8 մլրդ դրամով, 2019թ. մարտի համեմատ` 24.1 մլրդ դրամով, իսկ 2018թ. մարտի համեմատ` 38 մլրդ դրամով: Եկամտային հարկը 2021թ. մարտին կազմել է 28.2 մլրդ դրամ, 2020թ. մարտին` 27.9 մլրդ դրամ, 2019թ. մարտին` 27 մլրդ դրամ, իսկ 2018թ. մարտին` 23.3 մլրդ դրամ:
Մեկ աշխատատեղին բաժին ընկնող եկամուտը (հարկման բազան) 2021թ. մարտին կազմել է 211 300 դրամ, ինչը 2020թ. մարտ ամսվա նույն ցուցանիշից ավելի է 11 800 դրամով, 2019թ. մարտի համեմատությամբ` 27 400 դրամով, 2018թ. մարտի համեմատությամբ` 37 200 դրամով:

В марте количество рабочих мест в Армении увеличилось на 2500: КГД
Комитет государственных доходов сообщает, что на основании данных, отраженных в ежемесячных расчетах подоходного налога и социального платежа, представленных налогоплательщиками в налоговый орган, обобщены показатели за март 2021 года.
Как сообщает пресс-служба КГД, в частности, по данным за март 2021 года, количество рабочих мест, обеспечивших доход (налоговая база), составило около 622,5 тыс., что больше аналогичного периода 2020 года на 2,5 тысяч, 2019 года – на 38,5 тысяч, 2018 года - на 85,5 тысяч.
В то же время, в марте 2021 года, по сравнению с тем же периодом прошлого года, увеличились также доходы (налоговая база), подоходный налог, а также доход на одно рабочее место. В частности, в марте этого года доход составил 131,5 млрд. драмов, что по сравнению с мартом 2020 года больше на 7,8 млрд драмов, 2019 года – на 24.1 млрд драмов, 2018 года – на 38 млрд. драмов. Подоходный налог в марте 2021 года составил 28,2 млрд. драмов, 2020 года - 27.9 млрд драмов, 2019 года - 27 млрд драмов, 2018 года - 23.3 млрд драмов. Доход на одно рабочее место (налоговая база) в марте 2021 года составил 211 300 драмов, что больше показателя аналогичного периода 2020 года на 11 800 драмов, 2019 года - на 27 400 драмов, 2018 года – на 37 200 драмов.