Կառավարությունը հավանություն տվեց 2020թ. պետբյուջեի նախագծին
Գործադիրի հավանությանն է արժանացել «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունը:
Ըստ այդմ՝ ՀՀ 2020 թ. պետբյուջեն եկամուտների գծով կազմում է 1,697,618,538.8 հազար դրամ, ծախսերի գծով՝ 1,880,186,389.8 հազար դրամ, դեֆիցիտը (պակասուրդը)՝ 182,567,851.0 հազար դրամ: Օրինագծով նախատեսվում է, որ ՀՀ կենտրոնական բանկը՝ 2020 թ. ընթացքում, օրենքով վերապահված իրավասությունների սահմաններում, դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ որոշումներ ընդունելիս կառաջնորդվի 12-ամսյա գնաճի 4 +/-1.5 տոկոսային կետ տատանումների թույլատրելի միջակայքում նպատակային ցուցանիշով:

Правительство Армении одобрило проект бюджета на 2020 год
Сегодня состоялось внеочередное заседание правительства РА, которое вел премьер-министр РА Никол Пашинян.
Правительство одобрило проект закона РА «О государственном бюджете РА на 2020 год».
В соответствии с этим, в 2020 году госбюджет по линии доходов составляет 1,697,618,538.8 тысяч драмов, по линии расходов-1,880,186,389. 8 тысяч драмов, дефицит-182,567,851. 0 тысяч драмов. в рамках полномочий, предусмотренных законом, при принятии решений о денежно-кредитной политике будет руководствоваться целевым показателем 12-месячной инфляции в пределах допустимого диапазона колебаний 4 + / -1.5 процентных пунктов.