Հայաստանը կմասնակցի IDEX 2023 պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023 թ. փետրվարի 20-24-ը ԱՄԷ մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կայանալիք «ԱՅԴԵՔՍ 2023» (IDEX 2023) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունն ու ձևաչափը՝ նախարարությունը նախատեսում է միջոցառմանը ներկայանալ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և սպառազինության ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Բացի պաշտպանական ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նշյալ բնագավառում:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը նոյեմբերի 24-ն է:
Ցուցահանդեսի մասին առավել մանրամասն կարելի է ծանոթանալ միջոցառման պաշտոնական կայքում:
Նշենք, որ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Армения примет участие в международной выставке оборонных технологий IDEX 2023
Министерство высокотехнологичной промышленности РА объявляет о начале приема заявок на участие в международной выставке оборонных технологий «Айдекс 2023» (IDEX 2023), которая состоится 20-24 февраля в столице ОАЭ Абу-Даби.
Учитывая масштабность и формат мероприятия, Министерство планирует выступить на мероприятии единым павильоном с армянскими отраслевыми компаниями, представив решения, предлагаемые организациями в оборонной и вооруженной сферах.
Кроме организаций, осуществляющих деятельность в оборонной сфере, в выставке могут принять участие также те организации высокотехнологичной сферы, которые могут расширить свою деятельность в этой области. Крайний срок подачи заявок - 24 ноября. Отметим, что Министерство высокотехнологичной промышленности РА оплачивает только расходы на аренду павильона и обеспечение доступа к выставке.