Հայաստանից ժամանած առաջին թռիչքի ուղևորներին Թուրքիայի օդանավակայանում դիմավորել են ծաղիկներով և քաղցրավենիքով
Թուրքական առաջատար բոլոր լրատվամիջոցները լայնորեն լուսաբանել են FlyOne Արմենիա ընկերության կողմից իրականացված Երևան-Ստամբուլ առաջին չվերթը։
Հայաստանից ժամանած առաջին թռիչքի ուղևորներին օդանավակայանում դիմավորել են ծաղիկներով և քաղցրավենիքով։ Չվերթով Ստամբուլ է մեկնել նաև FlyOne Արմենիա ընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը:
Նշենք, որ տևական դադարից հետո երեկ «Զվարթնոցի» օդանավակայանից ժամը 18:00-ին մեկնարկեց Երևան-Ստամբուլ առաջին կանոնավոր չվերթը, որը իրականացնում է հայկական բյուջետային «Fly One Armenia» ավիաընկերությունը: Այն պատկանում է գործարար, իսկ այժմ իշխանական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին:
Առաջին չվերթով Երևանից Ստամբուլ մեկնեցին 65 քաղաքացիներ, իսկ այնտեղից Երևան կվերադառցան շուրջ 30 ուղևոր։ Ստամբուլ-Երևան չվերթներ կատարելու է նաև թուրքական «Pegasus Airlines»-ը:
Փետրվարի առաջին շաբաթվա ընթացքում «Pegasus Airlines»-ը կատարելու է 2 չվերթ, իսկ փետրվարի 7-ից մինչեւ մարտի 27-ը՝ շաբաթական 3 չվերթ: «Fly One Armenia» այսօրվանից կատարելու է շաբաթական 2 չվերթ, իսկ ապրիլից` շաբաթական 3 չվերթ:
Երեւան-Ստամբուլ թռիչքի ուղեւորները կազատվեն 10.000 դրամ «օդի տուրքից», քանի որ Ստամբուլի ուղղությունը նախորդ 1 տարում չի շահագործվել: «Օդի տուրքից» կազատվեն թե՛ հայկական, թե՛ թուրքական ավիաընկերությունների ուղեւորները:

Прибывших из Армении пассажиров первого рейса в аэропорту Турции встретили цветами и сладостями
Все ведущие турецкие СМИ широко осветили запуск первого рейса Ереван-Стамбул, осуществленный компанией FlyOne Armenia. Прибывших из Армении пассажиров первого рейса в аэропорту Турции встретили цветами и сладостями. Этим рейсом в Стамбул вылетел также председатель совета компании FlyOne Армения Арам Ананян.
Отметим, что вчера в 18:00 из аэропорта «Звартноц» стартовал первый регулярный рейс Ереван-Стамбул, который осуществляет армянская бюджетная авиакомпания "Fly One Armenia".
Она принадлежит семье бизнесмена, а ныне депутата от власти Хачатура Сукиасяна. Первым рейсом из Еревана в Стамбул вылетели 65 граждан, а оттуда в Ереван возвратились порядка 30 пассажиров. Рейсы Стамбул-Ереван будет осуществлять также турецкая «Pegasus Airlines». В течение первой недели февраля «Pegasus Airlines» выполнит два рейса, а с 7 февраля по 27 марта - три рейса в неделю.
«Fly One Armenia» дня будет осуществлять 2 рейса в неделю, а с апреля - 3 рейса в неделю. Пассажиры рейса Ереван-Стамбул будут освобождены от воздушной пошлины в размере 10.000 драмов, так как направление Стамбула в прошлом году не эксплуатировалось. От воздушной пошлины будут освобождены пассажиры как армянских, так и турецких авиакомпаний.