ԶՈւ-ն կասեցրել է նախիջեւանյան ուղղությամբ ամրապնդման Ադրբեջանի փորձերը. Արտակ Դավթյան
Հայկական կողմը 30-40 տոկոսով ավելի շատ գերիշխող բարձունքներ ունի, եւ վերջին ամիսներին մեծ աշխատանք է տարվել հենակետային սարքավորումների եւ ճանապարհաշինության ուղղությամբ, ինչը թույլ է տալիս էապես ժամանակ տնտեսել զորքերի վերաբաշխման համար: Այս մասին  այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը:
Նրա խոսքով՝ Թուրքիայի օգնությամբ նախիջեւանյան ուղղությամբ ամրապնդման Ադրբեջանի փորձերը հաջողությամբ չեն պսակվել:
«Դիրքերի վատացում տեղի չի ունեցել: Որոշակի բարելավումը մարտավարական բնույթ է կրել: Ադրբեջանը շատ ջանքեր է գործադրում Թուրքիայի հետ այդ ուղղությամբ ամրապնդվելու համար: Մենք դրան արդյունավետորեն հակազդում ենք»,- նշեց Արտակ Դավթյանը:

Армянская сторона имеет на 30-40% больше доминирующих высот на опорных позицияхЖ глава ГШ
Армянская сторона имеет на 30-40% больше доминирующих высот на опорных позициях, нежели Азербайджан. Об этом на пресс-конференции заявил начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян.
По его словам, в последние месяцы была проделана большая работа по модернизации опорного оборудования и строительству дорог, что позволяет существенно сэкономить время для перераспределения войск.
По его словам, попытки Азербайджана по укреплению нахиджеванского направления с помощью Турции не увенчались успехом, поскольку  ВС Армении в 2019 году в направлении Нахиджевана увеличили некоторые виды вооружения и военной техники.