Հայկական կողմը ժամը 08:00-ի դրությամբ ունի 3 վիրավոր․ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ
Ժամը 08:00-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակը Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից
«Հայկական կողմը ժամը 08:00-ի դրությամբ ունի 3 վիրավոր: Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ:
ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները ձեռնարկում են համապատասխան պաշտպանական-կանխարգելիչ միջոցառումներ:

ВС Азербайджана открыли огонь по машине скорой помощи, в которой находился раненый военнослужащий։ Минобороны Армении
По состоянию на 08:00 подразделения ВС Азербайджана продолжают вести огонь из артиллерийских и минометных средств в направлении армянских позиций, расположенных на Сотском направлении. Об этом сообщает Министерство обороны.
По состоянию на 08:00 с армянской стороны 3 раненых.  ВС Азербайджана открыли огонь по машине скорой помощи, в которой находился раненый военнослужащий.
Пдразделения Вооруженных Сил Республики Армения принимают соответствующие защитные и профилактические меры.