Հայկական կողմը վերլուծում է հակառակորդի մարտավարությունը և հայկական ՀՕՊ ստորաբաժանումների գործողությունները. ՊՆ խոսնակ (լուսանկարներ)
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում վերջին օրերին ծավալված մարտական գործողությունների օդային իրավիճակն ամբողջությամբ փաստագրվել է և այժմ ընթացող ՀՕՊ վարժանքների շրջանակներում արտապլանային կարգով իրականացվում են օբյեկտիվ հսկման միջոցների արխիվների ուսումնասիրություններ։ Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ հայկական կողմը վերլուծում է հակառակորդի մարտավարությունը և հայկական ՀՕՊ ստորաբաժանումների գործողությունները։

Армянская сторона анализирует тактику противника и действия армянских подразделений ПВО во время эскалации на границе с Азербайджаном
Воздушная ситуация боевых действий, развернувшихся в последние дни на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы, полностью задокументирована и в рамках проходящих сейчас учений ПВО во внеплановом порядке проводятся исследования архивов средств объективного контроля.
Как сообщает Минобороны РА, армянская сторона анализирует тактику противника и действия армянских подразделений ПВО.