Արցախում Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի նոր հրամանատար է նշանակվել. նա հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին և Հայաստանի Հանրապետությունում ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատար, գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Հանդիպման սկզբին ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Արշակ Կարապետյանը շնորհավորել է նաև գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին՝ ՌԴ 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և  կարևորել  Հայաստանի տարածքում տեղակայված ռուսաստանյան ստորաբաժանման դերն ու նշանակությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է  գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը։

Министр обороны Армении принял нового командующего миротворческими силами РФ в Арцахе
9 сентября министр обороны Армении Аршак Карапетян принял новоназначенного командующего миротворческими силами Российской Федерации в Арцахе генерал-майора Михаила Кособокова и командующего 102-й российской военной базой в Республике Армения полковника Дмитрия Овчарова. Во встрече принял участие также атташе по вопросам обороны Посольства РФ в РА, полковник Игорь Щербаков.
В начале встречи министр обороны РА поздравил генерал-майора Михаила Кособокова со вступлением в должность и пожелал успехов в осуществлении миротворческой миссии. Аршак Карапетян поздравил полковника Дмитрия Овчарова с назначением на должность командира 102-й военной базы РФ и отметил важность роли и значения дислоцированного на территории Армении российской базы.
Глава оборонного ведомства высоко оценил усилия Российской Федерации, направленные на стабилизацию военно-политической ситуации в регионе, а также ход и эффективность осуществляемой в Арцахе миротворческой миссии РФ. В ходе встречи состоялся также обмен мнениями по вопросам региональной безопасности.