Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրետանային և ականանետային միջոցներից շարունակում են կրակել Սոթքի ուղղությամբ․ կա 2 վիրավոր
Ժամը 07:20-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակը Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
«ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները ձեռնարկում են համապատասխան պաշտպանական-կանխարգելիչ միջոցառումներ: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»:
Ավելի վաղ ՊՆ հաղորդել էր, որ ժամը 07:00-ի դրությամբ հայկական կողմն ունի 2 վիրավոր:
ՊՆ նաև հերքել էր Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մայիսի 10-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ է բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայողը։
Հավելենք, որ Մայիսի 11-ին՝ ժամը 06:00-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

ВС Азербайджана открыли огонь из артсредств и минометов, есть двое раненых։ Минобороны Армении
11 мая с 06:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из артиллерийских и минометных средств по армянским позициям, расположенным в направлении Сотка. Об этом сообщает Министерство обороны.
По состоянию на 07:20 Подразделения ВС Азербайджана продолжают огонь из артиллерийских и минометных средств по армянским позициям, расположенным в направлении Сотка.
"Подразделения Вооруженных сил Армении предпринимают соответствующие оборонно-превентивные меры: Министерство обороны выступит с дополнительным посланием».:
Ранее Минобороны сообщило, что по состоянию на 07:00 Армянская сторона имеет 2 раненых:
Минобороны также опровергло сообщение Минобороны Азербайджана о том, что вечером 10 мая ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, в результате чего военнослужащий ВС Азербайджана получил ранение.