Աթենքի Ակրոպոլիսի թանգարանում կներկայացվի նախաքրիստոնեական 100 ցուցանմուշ Հասյաստանից
Աթենքի Ակրոպոլիսի թանգարանը հայտարարել է լայնածավալ ցուցահանդեսի անցկացման մասին, որտեղ ներկայացված կլինեն ավելի քան 100 նախաքրիստոնեական ցուցանմուշներ Հայաստանից: Այս մասին հայտնում է Greek City Times-ը:
Նախաձեռնությունն Ակրոպոլիսի թանգարանի և Հայաստանի պատմության թանգարանի միջև փետրվարի 16-ին ստորագրված համագործակցության հուշագրի արդյունք է: Փաստաթուղթը ձևակերպվել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի՝ Հունաստան կատարած պետական այցի ընթացքում և նախատեսում է մասնագիտական փոխանակումների, համատեղ գիտական և ցուցահանդեսային նախագծերի զարգացում:

Музей Акрополя представит в Афинах выставку дохристианских артефактов из Армении
Музей Акрополя в Афинах анонсировал проведение масштабной выставки, на которой будут представлены более 100 дохристианских экспонатов из Армении. Об этом сообщает Greek City Times.
Инициатива стала результатом меморандума о сотрудничестве, подписанного между Музеем Акрополя и Музеем истории Армении 16 февраля. Документ был оформлен в ходе государственного визита президента Армении Ваагна Хачатуряна в Грецию и предусматривает развитие профессиональных обменов, совместных научных и выставочных проектов.