Շոշ-Մխիթարաշեն հատվածում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 16:00-ից 22:00-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հարավ-արևմտյան (Շոշ-Մխիթարաշեն) հատվածում: Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀՀՆ-9 (հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ)՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով 3 արկ:
Հայկական կողմը կորուստներ չունի՝ հայտնում է ԱՀ ՊԲ-ն:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին հավատարիմ մնալ ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և զերծ մնալ իրադրության հետագա լարման ուղղված քայլերից:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на участке Шош-Мхитарашен: МО Арцаха
9-го августа с 16:00 до 22:00 противник нарушил режим прекращения огня на юго-западном участке арцахско-азербайджанской линии соприкосновения (Шош-Мхитарашен). Об этом сообщает Министерство обороны Арцаха.
Как сообщает МО Арцаха, помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана применили также противотанковый гранатомет (РПГ), выпустив в направлении армянских позиций 3 снаряда. У армянской стороны потерь нет. По факту предоставлена соответствующая информация командованию российского миротворческого контингента.
Командование Армии обороны Республики Арцах призывает азербайджанскую сторону оставаться верной достигнутым договоренностям и воздерживаться от шагов, направленных на дальнейшее обострение ситуации.