Արցախի ՊԲ-ն պարզաբանել է Կարմիր Շուկայում տեղի ունեցած միջադեպը
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկությունները, որոնց համաձայն, իբր ՊԲ-ի ստորաբաժանումները ավտոմեքենայից կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է և չի համապատասխանում իրականությանը:
«Իրականում Արցախի հանրապետության Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա բնակավայրի հարակից դիրքերից ադրբեջանցի զինծառայողները անկանոն կրակ են բացել գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրդեհվել է մանկապարտեզի հարակից տարածքում կայանված քաղաքացիական անձին պատկանող ավտոմեքենան:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը և ձեռնարկվել են միջոցներ՝ ադրբեջանական կողմին հրադադարի պահպանման ռեժիմին վերադարձնելու ուղղությամբ»,- հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից:

ВС Азербайджана обстреляли автомобиль в селе Кармир Шука: МО Арцаха
Военнослужащие ВС Азербайджана в понедельник обстреляли автомобиль в селе Кармир Шука Мартунинского района Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
Отмечается, что командованию российского миротворческого контингента была предоставлена соответствующая информация об инциденте и приняты меры к тому, чтобы азербайджанская сторона соблюдала режим прекращения огня.
Оборонное ведомство Арцаха также сообщает, что распространяемые азербайджанскими СМИ сведения, согласно которым подразделения Армии обороны якобы открыли огонь из автомобиля по азербайджанским позициям, являются очередной дезинформацией и не соответствуют действительности.