Համայն հայության ջանքերի շնորհիվ Արցախում իրականացվում են մեծածավալ բնակարանաշինական աշխատանքներ. Արայիկ Հարությունյան
Նախագահ Հարությունյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 25-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական՝ 31-րդ նիստին:
Երկրի ղեկավարը ելույթի իր խոսքում բարձր է գնահատել Հիմնադրամի գործունեությունը, ընդգծել, որ համայն հայության ջանքերի շնորհիվ Արցախում իրականացվում են մեծածավալ բնակարանաշինական աշխատանքներ, ինչի արդյունքում հազարավոր տեղահանված ընտանիքներ ապահովվելու են բնակարաններով:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, նախանշվել անելիքները:

25 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян в Ереване принял участие в очередном, 31-ом заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан».
В своем выступлении глава государства высоко оценил деятельность Фонда, подчеркнув, что благодаря усилиям всего армянства в Арцахе проводятся широкомасштабные работы по жилищному строительству, в результате чего тысячи семей вынужденных переселенцев будут обеспечены жильем.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности Фонда, и намечены дальнейшие планы.