Երևանի և Ստեփանակերտի համագործակցության շրջանակում անցկացվել են մարզական խաղեր
Երևանում օգոստոսի 4-6-ը Երևանի և Ստեփանակերտի համագործակցության շրջանակում անցկացվել են մարզական պատանեկան մրցաշարեր բասկետբոլ (աղջիկներ և տղաներ), վոլեյբոլ (աղջիկներ) և բռնցքամարտ (8 քաշային կարգերով) մարզաձևերից: Infoport.am-ին այս մասին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի լրատվության վարչությունից:
«Երևանի և Ստեփանակերտի մարզական համագործակցությունը սկիզբ է դրվել դեռևս 2014 թվականին, որից հետո յուրաքանչյուր տարի երկու մայրաքաղաքների մարզական համագործակցությունն իրականացվել է տարբեր մարզաձևերի մրցաշարերով։
Այս տարի առաջին անգամ երեք մարզաձևերից 4-ական թիմ իրականացրեց համատեղ մարզումներ՝ փորձի փոխանակման ու հետագա կապերը հաստատելու նպատակով: Անցկացվեցին ընկերական ստուգողական հանդիպումներ։ Բասկետբոլի տղաների մրցաշարն անցկացվեց «Երևանի Արաբկիրի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի մարզադահլիճում: Բասկետբոլի աղջիկների խաղերն անցկացվեցին օլիմպիական ավանի մարզադահլիճում: Բռնցքամարտի մենամարտերը կազմակերպվեցին Երևանի օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջի մարզադահլիճում: Վոլեյբոլի աղջիկների խաղերն անցկացվեցին նախկին «Հավաքականների կենտրոն»-ի մարզադահլիճում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ միջոցառման նախավերջին օրը Երևանի և Ստեփանակերտի քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչները գավաթներով ու հուշադրոշներով պարգևատրել են մասնակից բոլոր թիմերին:
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ Ստեփանակերտի մարզական պատվիրակության համար «Երևան սիթի տուր» ավտոբուսով կազմակերպվել է նաև շրջագայություն մայրաքաղաքում, և հավելում, որ միջոցառման բոլոր ծախսերն իրականացվել են Երևանի 2021թ. բյուջեով նախատեսված «Մարզական միջոցառումների կազմակերպում» ծրագրով նախատեսված միջոցների հաշվին՝ «Երևանի սպորտ կոմիտե» ՀՈԱԿ-ի և «Աուտսորս» ՍՊԸ-ի համագործակցությամբ:

В рамках сотрудничества Еревана и Степанакерта состоялись спортивные игры
4-6 августа в Ереване в рамках сотрудничества Ереван-Степанакерт прошли молодежные спортивные турниры по баскетболу (девочки и мальчики), волейболу (девочки) и боксу (в 8 весовых категориях).
Об этом Infoport.am сообщили в информационном управлении аппарата мэрии Еревана.
«Спортивное сотрудничество между Ереваном и Степанакертом началось еще в 2014 году, после чего каждый год спортивное сотрудничество между двумя столицами осуществлялось путем  турниров по различным видам спорта.
В этом году впервые по 4 команды по каждому из трех видов спорта провели совместные тренировки для обмена опытом и установления дальнейших контактов. Состоялись товарищеские контрольные матчи. В спортивном зале ереванской Детско-юношеской комплексной спортивной школыАрабкира  прошел турнир по баскетболу среди мальчиков. В спортзале Олимпийской деревни прошли игры по баскетболу среди девочек. Поединки по боксу прошли в спортзале Ереванского спортивного колледжа олимпийскогорезерва. Волейбольные игры девочек проходили в спортзале бывшего  Центра спортивных сборных», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, в предпоследний день мероприятия представители городских властей Еревана и Степанакерта наградили все команды-участницы кубками и медалями.
Для спортивной делегации Степанакерта была организована экскурсия по столице на автобусе «Ереван Сити Тур», добавив, что все расходы на мероприятие были покрыты . за счет средств предусмотренной бюджетом Еревана  2021 года на  программу «Организация спортивных мероприятий» совместно с общественной организацией «Ереванский спорткомитет» и ООО «Аутсорс».