Այսօր Արցախի Կարմիր Շուկա գյուղի ուղղությամբ հակառակորդը նորից խախտել է հրադադարի ռեժիմը և կրակ բացել տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից
Այսօր Արցախի Կարմիր Շուկա գյուղի ու դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը նորից խախտել է հրադադարի ռեժիմը և կրակ բացել տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից: Այս մասին InfoPort.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Պաշտպանության բանակի խոսնակ Սուրեն Սարումյանը:
Նա ասաց, որ միջադեպի մասին անմիջապես տեղյակ է պահվել Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ ստորաբաժանման հրամանատարությանը: Միանգամից միջոցներ են ձեռնարկվել իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ:

Сегодня в направлении села Кармир Шука противник вновь нарушил режим прекращения огня и открыл огонь из оружия различного калибра
Сегодня в направлении села Кармир Шука и позиций Арцаха противник вновь нарушил режим прекращения огня и открыл огонь из оружия различного калибра. Об этом в беседе с InfoPort.am сообщил пресс-секретарь Армии обороны Сурен Сарумян.
Он сказал, что об инциденте сразу же было сообщено командованию дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента. Сразу были предприняты меры по стабилизации ситуации.