Աճյունների որոնումները շարունակվել են տոնական օրերին. Արցախի ԱԻՊԾ օպերատիվ խումբը շաբաթվա ընթացքում կատարել է 1 ելք
2022 թվականի հունվարի 1-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայության 911 ահազանգման կենտրոնում գրանցվել է 752 զանգ, որից 690-ը ճանաչողական բնույթի:
Հրշեջ փրկարարները շաբաթվա ընթացքում կատարել են 3 ելք: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
ԱԻ պետական ծառայության հրշեջ-փրկարարները ժամանակին արձագանքել են բոլոր կանչերին, իրականացրել հրդեհի մեկուսացման ու հրդեհաշիջման աշխատանքները, ինչպես նաև բնակչությանը ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն:
Արցախյան 3-րդ պատերազմում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները շարունակվել են նաև տոնական օրերին: Ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խումբը շաբաթվա ընթացքում կատարել է 1 ելք:
Զինադադարից հետո`մինչ օրս հայտնաբերվել և տարհանվել է ընդհանուր 1704 աճյուն:
Զինամթերք հայտնաբերելու վերաբերյալ քաղաքացիների կողմից գրանցվել է 2 ահազանգ: Ստեփանակերտ-Շոշ հատվածում հայտնաբերվել է 1 նռնակ՝ առանց պայթուցիչի, իսկ Ստեփանակերտ քաղաքի Վ.Բարեպաշտ փողոցում՝ գնդիկաբեկորային մեկ ավիառումբ: Սակրավորական խմբերն արագ վերացրել են վտանգը և ռազմամթերքը տեղափոխել անվտանգ տարածք:
Նշված ժամանակահատվածում գրանցվել է տեխնածին բնույթի 4, սոցիալ-կենցաղային բնույթի՝ 18 կանչ: Փրկարարները կատարել են դռան 6 և վերելակի 3 բացում, առողջական խնդիր ունեցող 7 քաղաքացու տեղափոխում, բնակչությանը ջուր մատակարարելու նպատակով՝ կատարվել է 1 ելք։ Փրկարարներն արձագանքել են այլ բնույթի ևս 4 կանչերի։
Գրանցվել է ճանապարհատրանսպորտային 1 պատահար: ԱԻ պետական ծառայության, փրկարարական ուժերի վարչության, արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման ծառայողները անմիջապես մեկնել են դեպքի վայր և ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն:
ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայությունը շարունակում է շուրջօրյա ուժեղացված ծառայությունը ԱՀ ամբողջ տարածքում: Ցանկացած իրավիճակում հիշեք 911,101,112 օգնության ու փրկության հեռախոսահամարները:

ГСЧС МВД подводит итоги 2022 года, с 1 по 10 января
01.01.2022-20.01.2022 С 1 по 10 января 2022 года в центре кризисного управления 911 ГСЧС МВД зарегистрировано 752 звонков, из которых 690 носили ознакомительный характер. За неделю пожарные-спасатели совершили 3 выхода. Пожарные-спасатели службы ГСЧС своевременно отреагировали на все вызовы, провели противопожарные работы, а также оказали необходимую помощь населению. В праздничные дни продолжились поиски тел погибших и пропавших без вести военнослужащих, погибших в 3-й Арцахской войне.
Оперативная группа спецподразделения службы быстрого реагирования в течение недели совершила 1 выход. Всего с момента прекращения огня было обнаружено и эвакуировано 1704 тела. Было зарегистрировано два обращения горожан по поводу обнаружения боеприпасов. На участке Степанакерт-Шош была обнаружена одна граната без взрывчатого вещества, и одна осколочная граната была обнаружена на улице В. Барепашт города Степанакерта. Саперы быстро устранили опасность и переместили боеприпасы в безопасную зону.
За указанный период зарегистрировано 4 вызова техногенного характера и 18 вызовов социально-бытового характера. Спасатели открыли 6 дверей и 3 лифта, перевезли 7 граждан с проблемами со здоровьем, в целях обеспечения населения водой был осуществлен 1 выход. Спасатели отреагировали еще на 4 вызова другого характера. Зарегистрировано 1 дорожно-транспортное происшествие.
Для оказания необходимой помощи на место происшествия незамедлительно выехали сотрудники спецподразделения быстрого реагирования УСС ГСЧС. Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел продолжает круглосуточную усиленную службу на всей территории Арцаха.