«Կարմիր խաչի» միջնորդությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս 12 բուժառու. բուժումն ավարտած 6 անձ վերադարձել է
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 12 անձ այսօր, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
6 բուժառու, որոնք պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 5 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում։
Մինչ այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 365 հիվանդ։

При посредничестве МККК из Арцаха в Армению перевезено 12 пациентов
В условиях блокады Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, при посредничестве и в сопровождении Международного Комитета Красного Креста 12 пациентов Республиканского медицинского центра Министерства здравоохранения Республики Арцах с опухолевыми заболеваниями и патологиями, требующими неотложных хирургических вмешательств, были перевезены в специализированные медицинские центры  Армении.
6 пациентов, которые были направлены на лечение в РА в рамках госзаказа, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 5 детей.
В ЗАО «Республиканский медицинский центр» в реанимационном отделении находятся 7 пациентов, из них 2 в критическом состоянии.
На сегодняшний день при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста из Арцаха в Армению перевезено всего 365 пациентов.