ԱՀ նախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` իշխանության տարբեր թևերի ներկայացուցիչների, ուժային գերատեսչությունների ղեկավարների մասնակցությամբ
ԼՂ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 10-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` իշխանության տարբեր թևերի ներկայացուցիչների, ուժային գերատեսչությունների ղեկավարների մասնակցությամբ։
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ԼՂ-ի դեմ շարունակվող ագրեսիվ քաղաքականության հետևանքով խորացող հումանիտար և անվտանգային խնդիրների լուծման ուղղությամբ կատարվող քայլերը։ Ընդգծվել է ներքին ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման և ԼՂ-ի ապաշրջափակմանն ուղղված արտաքին քաղաքական ջանքերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը։

Президент АраикАрутюнян провел совещание по актуальным гуманитарным вопросам и проблемам безопасности
10 июля президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел рабочее совещание с участием представителей различных ветвей власти, руководителей силовых ведомств.
Были обсуждены шаги, предпринимаемые с целью решения гуманитарных проблем и проблем безопасности, усугубляющихся в результате продолжающейся агрессивной политики Азербайджана против Республики Арцах. Была подчеркнута необходимость эффективного использования внутренних ресурсов и активизации внешнеполитических усилий, направленных на разблокирование Арцаха.