ԱՀ նախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 10-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Երկրի ղեկավարը Վեհափառ Հայրապետին է ներկայացրել Արցախում տիրող իրավիճակը, իրականացվող վերականգնողական և շինարարական աշխատանքները, պատերազմի հետևանքով տեղահանված քաղաքացիների խնդիրները: Միաժամանակ նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Արամ Առաջին կաթողիկոսին Արցախին մշտապես սատարելու համար:
Իր հերթին Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսն իր զորակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին՝ վստահություն հայտնելով, որ միասնական ուժերով կհաջողվի հաղթահարել առկա մարտահրավերները և լուծել Արցախի առջև ծառացած խնդիրները:

Президент Арцаха провел телефонный разговор с Католикосом Великого Дома Киликийского
10 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел телефонный разговор с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым.
Глава государства представил Верховному Патриарху ситуацию в Арцахе, осуществляемые восстановительные и строительные работы, проблемы вынужденных переселенцев. Президент выразил Католикосу Араму I признательность за постоянное содействие Арцаху.
В свою очередь Католикос Великого Дома Киликийского выразил свою поддержку народу Арцаха и уверенность, что совместными усилиями удастся преодолеть все существующие вызовы и решить проблемы, стоящие перед Арцахом.