Ադրբեջանը արդեն շուրջ 5 ժամ փակ է պահում Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը. Զիջման չենք գնալու. Արտակ Բեգլարյան
Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը Շուշիի հատվածում արդեն շուրջ 5 ժամ: «Քաղաքացիական» ու «բնապահպանական» քողի ներքո ադրբեջանական հատուկ ծառայողները հանցագործություններ են իրականացնում ադրբեջանական պետության ու ալիևյան ռեժիմի անունից: Այս մասին գրում է ԱՀ պետնաաարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը։
«Այս միջոցով Ադրբեջանը ձգտում է հումանիտար աղետ առաջացնել Արցախում, ահաբեկել ու խուճապի ենթարկել մեր լիովին շրջափակված 120,000 բնակչությանը, ինչպես նաև հեղինակազրկել ռուս խաղաղապահների առաքելությունը:
Ադրբեջանական կողմը չարաչար սխալվում է ճնշման այս միջոցի կիրառման հարցում, եթե մտածում է, որ դրա հետևանքով զիջման ենք գնալու մեր արժեքների, սկզբունքների ու իրավունքների հաշվին: Մեր վճռականությունն անկոտրում է մեր սեփական հայրենիքում ապրելու և սեփական ճակատագիրը տնօրինելու առումով»,-գրել է Բեգլարյանը:

Азербайджан серьезно ошибается, если думает, что сможет сломать арцахцев различными провокациями: советник госмнистра Арцаха
Азербайджан продолжает оставлять закрытой единственную дорогу Арцах-Армения на участке Шуши почти 5 часов. Под прикрытием «гражданской» и «экологической защиты» азербайджанские спецназовцы совершают преступления от имени азербайджанского государства и режима Алиева. Об этом написал советник госмнистра Арцаха Артак Бегларян.
"Таким образом, Азербайджан стремится создать гуманитарную катастрофу в Арцахе, напугать и терроризировать наших 120 000 полностью осажденных граждан, а также дискредитировать Российскую миротворческую миссию.
Азербайджанская сторона серьезно ошибается, если думает, что применяя эту форму давления вынудит нас пойти на уступки в ущерб нашим ценностям, принципам и правам. Наша решимость, в плане проживания на собственной Родине и управления своей судьбой, непоколебима",- написал он.